Zabójczy kwadrans.

dodano: 03.09.2014, przez

Przyszowiccy rezerwiści po dwóch triumfach udali się na mecz mistrzowski do zabrzańskiej dzielnicy Grzybowice. Przeciwnikiem podopiecznych Macieja Kiełtyki był miejscowy KS Społem. Zawodnicy instruowani przez Piotra Saletnika w czterech poprzednich grach nie zaznali smaku zwycięstwa. Niekorzystny ciąg zdarzeń łatwiej przerwać na własnym obiekcie, więc Zabrzanie wyszli na plac gry podwójnie zdeterminowani.
Kibice zgromadzeni wokół placu gry w pierwsze połowie zobaczyli tylko jednego gola. W dwudziestej piątej minucie Piotr Petzelt strzałem głową wyprowadził przyjezdny zespół na prowadzenie. Rafał Szura nie doliczył nawet sekundy do regulaminowego czasu gry, więc po upływie czterdziestej piątej minuty zaprosił piłkarzy na przewidziany odpoczynek.

Druga połowa miała równie wyrównany przebieg i nie zanosiło się na zmianę rezultatu. Impas nastąpił na kwadrans przed końcem meczu. W siedemdziesiątej szóstej minucie Adrian Grabowy doprowadził do remisu. Trzysta sekund później losy rywalizacji odwrócił Adrian Modelski. W osiemdziesiątej piątej minucie wygraną miejscowej ekipy przypieczętował Kamil Tęcza. Sędzia doliczył dodatkowych sto osiemdziesiąt sekund. Wynik w dodatkowej części nie uległ zmianie, więc sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec sobotnich zawodów.

Brak koncentracji w ostatnim kwadransie kosztował rezerwistów utratę pełnej puli. Piłka nożna jest sportem przewrotnym. Takowe scenariusze są chlebem powszednim, choć piłkarze powinni uniknąć niekorzystnego rozstrzygnięcia. Stało się inaczej, a okazja do rehabilitacji nadarzy się w najbliższą środę.

Sobota (30.08), godz. 17:00, KS Społem Zabrze – LKS Jedność 32 Przyszowice II 3:1 (0:1).

Strzelcy bramek: 76′ Grabowy, 81′ Modelski, 85′ Tęcza (dla KS Społem) – 25′ Petzelt (dla LKS Jedność).

Skład KS Społem Zabrze: Jóźwiak – Jurałowicz A., Jurałowicz D., Grabowy (85′ Kozłowski), Marzec – Schmatolla, Saletnik, Kujawa (46′ Marcinkowski), Krupa (46′ Modelski) – Tęcza (89′ Ficoń), Jarosz.

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice II: Kowalik – Legęcki R., Mandok Ł., Widera D., Kubica – Wiercioch (46′ Dudek), Kureczko, Walus, Wolniewicz – Kowalski – Petzelt.

Żółte kartki: 48′ Jurałowicz D., 90′ Jurałowicz D. (KS Społem).

Czerwona kartka: 90′ Jurałowicz D. (KS Społem).

Minęło niespełna dwadzieścia cztery godziny od powrotu grupy z obozu przygotowawczego i na rozkładzie pojawił się mecz mistrzowski inaugurujący sezon 2014/15 w rozgrywkach zabrzańskich, grupa: A1 Junior. Przeciwnikiem najstarszej grupy młodzieżowej LKS Jedność na boisku w Świbiu był miejscowy LKS Naprzód.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia zespołu przyjezdnego. W drugiej minucie precyzyjnym strzałem popisał się Mateusz Kruszyna. Uderzył z obrębu pola karnego po długim rogu i piłka zatrzepotała w siatce. Radość gości z prowadzenia trwała niespełna sześćdziesiąt sekund. Dominik Dudek wyrównał stan rywalizacji. Sto osiemdziesiąt sekund później Kamil Giera wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W osiemnastej minucie na tablicy wyników ponownie widniał wynik remisowy. Kamil Makselon skutecznie egzekwował jedenastkę. Sto dwadzieścia sekund przed końcem pierwszej części na listę strzelców wpisał się Artur Dudek i LKS Naprzód po raz drugi objął przodownictwo. Dwie dodatkowe minuty nie wpłynęły na licznik z golami, więc Artur Jacek zaprosił piłkarzy na przerwę.

Druga część miała zdecydowanie spokojniejszy przebieg. Goście zepchnęli rywala do głębokiej defensywy, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Tomasza Wyciska. Miejscowi nastawili się na grę z kontry i dopięli swego w pięćdziesiątej piątej minucie. Marcin Swoboda pokonał Patryka Hillę. Pozostałe trzydzieści pięć minut oraz cztery dodatkowe nie wpłynęły na wynik spotkania, więc arbiter sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec zawodów.

Pierwsze koty za płoty. Zespół juniorski zanotował przeskok z ligi juniorskiej młodszej do starszej. Debiut w nowej piłkarskiej rzeczywistości nie wypadł okazale. Wynik nie jest adekwatny do poczynań na zielonej nawierzchni. Należy przyjąć z pokorą ostateczne rozstrzygnięcie, wyciągnąć wnioski i walczyć w następnych grach mistrzowskich o korzystniejsze rezultaty.

Sobota (30.08), godz. 11:00, LKS Naprzód Świbie – LKS Jedność 32 Przyszowice 4:2 (3:2).

Strzelcy bramek: 3′ Dudek D., 6′ Giera, 43′ Dudek A., 55′ Swoboda (dla LKS Naprzód) – 2′ Kruszyna, 18′ Makselon (dla LKS Jedność).

Skład LKS Naprzód Świbie: Wycisk T. – Swoboda, Dudek D., Rekus (13′ Lewandrowski), Jendrysik T. – Knopik D., Giera (87′ Bal), Jendrysik J., Dudek A. – Kokoszka M., Wycisk M.

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Hilla – Błaszczyk (55′ Moś M.), Makselon, Bartoszek, Legęcki B. – Szendzielorz, Kurcjusz, Mucha, Kruszyna – Brosz (56′ Trembaczowski) – Beker.