Waniek
15
Nalepa
58"

Podopieczni Bartosza Kowala w sobotę 13 września, kilka minut po godz. 13:00, wyruszyli do Radziechowów na kolejny mecz mistrzowski. Miejscowy Gminny Klub Sportowy w poprzedniej serii gier musiał uznać wyższość LKS Unia. Zawodnicy instruowani przez Mariusza Kozieła po sześciu kolejkach plasowali się na piętnastym miejscu z dorobkiem pięciu punktów. LKS Jedność uzbierał dwa oczka więcej, więc do sobotniego starcia przystępował z wyższego pułapu.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem dominacji zespołu przyjezdnego, choć pierwszą groźną sytuacje strzelecką wypracowali gospodarze. Piłkę zmierzającą do pustej bramki w ostatniej chwili wybił Marcin Pastor. Odpowiedź gości była niemalże natychmiastowa. W dwunastej minucie Michał Kołodziej wykonał rzut rożny. Zawodnik broniący wybił futbolówkę na siedemnasty metr. Paweł Drapała dopadł do piłki i strzelił. Futbolówka odbiła się od nogi gracza miejscowego, aby następnie wylądować w szponach Jakuba Haasego. Napastnik opanował piłkę, zwiódł rywala i uderzył w krótki róg. Łukasz Byrtek nie zdołał odpowiednio zareagować, więc wynik uległ zmianie. Prowadzenie mógł podwyższyć Jarosław Piewko, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Ostatecznie Łukasz Byrtek zastopował próbę Piewki. W trzydziestej siódmej minucie Łukasz Jastrzębski otrzymał dośrodkowanie na przysłowiowy nos z rzutu rożnego. Wyskoczył najwyżej i strzałem głową wyrównał stan rywalizacji. Dwieście czterdzieści sekund później dośrodkowaną z bocznego sektora na piąty metr futbolówkę zgrał głową na linię szesnastki Szymon Byrtek. Wbiegający z głębi pola Piotr Trzop uderzył płasko nie dając Tomaszowi Szindlerowi szans na skuteczną interwencję. Radosław Heller po upływie czterdziestej piątej minuty zaprosił piłkarzy na przerwę.

Druga część rozpoczęła się od błędu powtarzającego się od rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Kowala nie wyciągają wniosków, ponieważ tracą gole w odstępie trzystu sekund od wznowienia gry po przerwie. Sytuacja powtórzyła się w Radziechowach. W czterdziestej ósmej minucie Piotr Szołtysek przegrał pojedynek biegowy z Szymonem Byrtkiem. Zawodnik gości wycofał piłkę do nadbiegającego Marcina Byrtka. Pomocnik uderzył bez namysłu w bliższy róg myląc Szindlera. Miejscowi skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, ale nie ustrzegli się prostego błędu w siedemdziesiątej szóstej minucie. Patryk Nalepa odebrał futbolówkę Piotrowi Szczotce i podał do Hassego. Rozgrywający z okolic dwudziestego metra uderzył płasko. Piłka odbiła się przed interweniującym Łukaszem Byrtkiem i zatrzepotała w siatce. Sto osiemdziesiąt sekund później Marcin Byrtek nie wiedział gdzie posłać futbolówkę, więc oddał strzał. Piłka po drodze odbiła się od Pastora i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Szindlera. Trzy doliczone minuty nie zmieniły oblicza pojedynku, więc Radosław Heller sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec meczu.

Początek zawodów nie zwiastował feralnego zakończenia. Proste błędy w defensywie kosztowały LKS Jedność utratę trzech oczek. Bardzo trudno racjonalnie wytłumaczyć brak koncentracji drużyny po zmianie stron. Wielokrotnie wspomniany czynnik za kadencji Kowala kosztował przyszowiczan stratę punktów. Najwyższa pora wziąć się w garść, aby ugruntować pozycję przed nadejściem zimowego letargu.

Sobota (13.09), godz. 16:00, GKS Radziechowy-Wieprz – LKS Jedność 32 Przyszowice 4:2 (2:1).

Strzelcy bramek: 37′ Jastrzębski, 41′ Trzop, 48′ Byrtek M., 79, Byrtek M. (dla GKS Radziechowy-Wieprz) – 12′ Haase, 76′ Haase (dla LKS Jedność).

Skład GKS Radziechowy-Wieprz: Byrtek Ł. – Szczotka, Suchowski, Jastrzębski, Noga – Celej, Byrtek M., Salachna (65′ Tracz), Byrtek Sz. (88′ Kozieł) – Kosibor (70′ Janik), Trzop (79′ Figura).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler T. – Szołtysek, Kiełtyka (78′ Hutka), Pastor, Maszak – Piewko (58′ Mnochy), Drapała, Kołodziej, Mrożek (65′ Łuszcz) – Haase, Waniek (58′ Nalepa).

Żółta kartka: 57′ Szindler T. (LKS Jedność).

Źródło zdjęcia: SportoweBeskidy.pl

13.09.2014, godz. 16:00, GKS Radziechowy-Wieprz – LKS Jedność 32 Przyszowice 4:2 (2:1) – skrót meczu 7. kolejki, IV liga, grupa: śląska II.

Realizacja i opracowanie materiału filmowego: FIODORY TV