Dno tabeli coraz bliżej.

dodano: 23.09.2014, przez
20.09.2014, godz. 16:00, 8. kolejka, IV liga, grupa: śląska II.
LKS Jedność
GKS Gwarek
1 3
25
Szindler
24
Hutka
11
Waniek
60"
24
Pastor
16
Łuszcz
46"
9
Kiełtyka
7
Szołtysek
13
Mrożek
21
Piewko
34"
14
Bańczyk
3
Maszak
46"
18
Kołodziej
4
Drapała
6
Mnochy
10
Haase

W sobotę 20 września o godz. 16:00 rozpoczął się mecz mistrzowski na szczeblu drugiej grupy śląskiej czwartej ligi pomiędzy LKS Jedność, a GKS Gwarek. Ornontowiczanie w poprzedniej serii gier przegrali na wyjeździe z TS Górnik Pszów. Podopieczni Bartosza Kowala również zasmakowali goryczy porażki. Przegrali w Radziechowach z miejscowym Gminnym Klubem Sportowym. W ramach 8. kolejki do pojedynku stanęły ekipy podrażnione niepowodzeniami sprzed tygodnia.

Pierwsza minuta na zegarku sędziego nie zdążyła upłynąć, a goście wyszli na prowadzenie. Marcin Pastor próbował wyekspediować futbolówkę, ale trafił w Tomasza Leszczyńskiego. Napastnik wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i dośrodkował płasko wzdłuż bramki spod linii końcowej. Andrzej Niewiedział sfinalizował solową akcję kolegi poprzez dołożenie stopy. W siódmej minucie przyjezdni zadali drugi cios. Ponownie na listę strzelców wpisał się Niewiedział. Skrajny pomocnik pokonał Tomasza Szindlera płaskim uderzeniem z okolic szesnastego metra. Miejscowi otrząsnęli się po upływie kwadransa. Piotr Szołtysek dośrodkował piłkę z głębi pola na głowę Ariela Mnochego. Skrzydłowy oddał strzał, futbolówka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. Kilkanaście minut później Michał Hutka dośrodkował z lewego sektora boiska. Piłka spadła pod nogi Michała Kołodzieja. Rozgrywający oddał strzał bez uprzedniego przyjęcia, ale futbolówka odbiła się od murawy i minęła bliższy słupek bramki. Patryk Jańta po upływie czterdziestej piątej minuty zaprosił piłkarzy na przerwę.

W drugiej połowie ornontowiczanie nastawili się na grę z kontry. Gospodarze próbowali atakiem pozycyjnym sforsować zasieki obronne, ale rywal bardzo często w prosty sposób przecinał podania. W sześćdziesiątej minucie Leszczyński wypatrzył nieobstawionego Jakuba Zdrzałka. Posłał dośrodkowanie wprost na głowę snajpera. Napastnik przyjezdnych precyzyjnie wykończył dogranie partnera. W osiemdziesiątej drugiej minucie Adam Maszak dorzucił piłkę w pole karne. Tomasz Waniek uprzedził obrońcę i strzałem głową odrobinę zniwelował różnicę. Kilkanaście sekund później plac gry z powodu nadmiaru żółtych kartek przedwcześnie opuścił Paweł Drapała. Patryk Jańta dołożył trzy minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu. Dodatkowa bonifikata czasowa nie zmieniła oblicza meczu, więc po upływie sto osiemdziesiątej sekundy sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec sobotnich zawodów.

Ponownie brak koncentracji w newralgicznych momentach kosztuje LKS Jedność utratę kompletu oczek. Podopieczni Bartosza Kowala rozdają punkty na lewo i prawo. Sytuacja w tabeli na chwilę obecną jest nieciekawa. Różnice nie są duże, ale brak zwycięstw w kolejnych pojedynkach zwiększy dystans do bezpiecznej strefy. W sobotę zabrzmiał ostatni dzwonek, aby wziąć się do pracy nad poprawą aktualnego położenia.

Protokół pomeczowy:

Sobota (20.09), godz. 16:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – GKS Gwarek Ornontowice 1:3 (0:2).

Strzelcy bramek: 82′ Waniek (dla LKS Jedność) – 1′ Niewiedział, 7′ Niewiedział, 60′ Zdrzałek J. (dla GKS Gwarek).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler T. – Szołtysek, Kiełtyka, Pastor (46′ Łuszcz), Hutka (60′ Waniek) – Mnochy, Drapała, Bańczyk (46′ Maszak), Mrożek (34′ Piewko) – Kołodziej – Haase.

Skład GKS Gwarek Ornontowice: Nowak – Rajca, Niewiadomski, Tomecki, Cymański (72′ Ferensztain) – Kasprzyk (60′ Michalik), Boczar, Staszowski, Niewiedział – Zdrzałek J. (82′ Sewerin), Leszczyński (76′ Sikora).

Żółte kartki: 56′ Drapała, 82′ Drapała (LKS Jedność) – 35′ Niewiadomski, 76′ Ferensztain, 87′ Sewerin (GKS Gwarek).

Czerwona kartka: 82′ Drapała (LKS Jedność).

Autor zdjęcia: Jerzy Miszczyk.

Komentarze

PARTNERZY: