Letnie przygotowania – część III.

dodano: 04.08.2014, przez

Przedostatni tydzień okresu przygotowawczego zainicjował poniedziałkowy trening. 28 lipca o godz. 17:30 na zajęciach stawiło się dziewiętnastu graczy. Następnego dnia, we wtorek 29 lipca na stadionie w Bieruniu Starym, przy ulicy Chemików 40 o godz. 18:00 rozpoczął się mecz kontrolny. Przeciwnikiem LKS Jedność był miejscowy KS Unia. Gospodarze po upływie kilku minut wyszli na prowadzenie. Stan rywalizacji wyrównał Jarosław Piewko. W drugiej odsłonie Rafał Hajok wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Gola rozstrzygającego losy spotkania zdobył Łukasz Dulski. Ostatecznie Jedność pokonała Unię w stosunku trzy do jednego.

W środę 30 lipca o godz. 18:30 podopieczni Bartosza Kowala rozegrali kolejną grę kontrolną. Przeciwnikiem przyszowiczan na boisku w Rudzie Śląskiej, przy ulicy Czarnoleśnej 12 była rudzka Slavia. Goście pozostawili po sobie zdecydowanie lepsze wrażenie, ale walory estetyczne nie wpływają na wynik meczu. Gospodarze wykorzystali indywidualny błąd i pokonali LKS Jedność różnicą jednego gola. Kilkanaście godzin później, w czwartek 31 lipca o godz. 16:30 miała odbyć się druga jednostka treningowa, ale obfite opady deszczu uniemożliwiły przeprowadzenie zajęć.

Dwa dni później, w sobotę 2 sierpnia o godz. 11:00 odbył się ostatni z ośmiu zaplanowanych spotkań kontrolnych. Przeciwnikiem Jedności na stadionie w Chorzowie, przy ulicy Pokoju 6 był zespół Ruchu przygotowujący się do startu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Ostatecznie mecz zakończył się przekonywującym zwycięstwem drużyny przyjezdnej w stosunku pięć do zera. W pierwszej części meczu na listę strzelców wpisali się Jarosław Piewko oraz Łukasz Dulski. Kolejne gole po zamianie stron dołożyli Ariel Mnochy i Dawid Wiercioch.

Optymistyczny akcent zakończył letni okres przygotowawczy. W najbliższym tygodniu Bartosza Kowal przeprowadzi trzy jednostki treningowe. We wtorek 5 sierpnia o godz. 17:00 zawodników czekają podstawowe badania lekarskie. Trzydzieści minut później piłkarze wezmą udział w zajęciach. Dwie pozostałe jednostki odbędą się w środę 6 sierpnia i piątek 8 sierpnia o godz. 17:30. Mecz mistrzowski inaugurujący sezon 2014/15 odbędzie się w sobotę 9 sierpnia o godz. 13:00. Przeciwnikiem LKS Jedność na stadionie w Jasienicy, przy ulicy Orzechowej 139 będzie miejscowy LKS Drzewiarz. Spotkanie rozpocznie się o nietypowej porze, ponieważ w najbliższą sobotę klub z Jasienicy uczci sześćdziesięciolecie istnienia na piłkarskiej mapie Polski.

Gorąco zachęcam do śledzenia zapisów na łamach portalu. Niebawem ukaże się podsumowanie letnich przygotowań. Sporządzoną publikację wzbogacą informacje o poczynionych ruchach kadrowych.

Komentarze

PARTNERZY: