Letnie przygotowania – część II.

dodano: 28.07.2014, przez

Letni okres przygotowawczy nabrał tempa. Pracę z zawodnikami po okresie urlopowym rozpoczął Bartosz Kowal. W minionym tygodniu przyszowiccy piłkarze rozegrali trzy mecze kontrolne oraz stawili się na jednej jednostce treningowej. Pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań towarzyskich odbyło się we wtorek 22 lipca o godz. 17:00. LKS Jedność 32 Przyszowice skonfrontował swe siły z bezpośrednim zapleczem gliwickiego Piasta na stadionie w Gliwicach przy ulicy Robotniczej. Dwudziestu dwóch zawodników zaprezentowało swe możliwości na zielonej murawie. Spotkanie zakończyło się wygraną gości w stosunku dwa do jednego. Obie bramki zdobył Mateusz Mrożek, zawodnik KS Sokół Łany Wielkie przymierzany do gry w barwach Jedności.

Kolejna gra kontrolna odbyła się w środę 23 lipca o godz. 18:00 na stadionie w Knurowie przy ulicy Dworcowej 28. Przeciwnikiem LKS Jedność był miejscowy KS Concordia. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy w stosunku cztery do jednego, jednakże wynik nie odzwierciedla boiskowych wydarzeń. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Kempę była stroną przeważającą, ale przyjezdni długimi fragmentami prezentowali się przyzwoicie. Stracone gole obciążają konta poszczególnych graczy. Ariel Mnochy wpisał się na listę strzelców po stronie zespołu z Przyszowic.

Jedyna jednostka treningowa odbyła się w piątek 25 lipca o godz. 17:30. W zajęciach wzięło udział siedemnastu piłkarzy. Następnego dnia, w sobotę 26 lipca o godz. 9:00 podopieczni Bartosza Kowala zmierzyli się z LKS Bełk. Mecz rozegrano na stadionie w Knurowie przy ulicy Dworcowej 28. Ligowy rywal Jedności wyszedł zwycięsko z towarzyskiej potyczki. Spotkanie zakończyło się rezultatem trzy do jednego na korzyść zespołu instruowanego przez Jacka Polaka. Honorowego gola zdobył Jakub Haase.

Kolejny tydzień pod względem ilości zaplanowanych gier kontrolnych będzie identyczny. We wtorek 29 lipca przeciwnikiem LKS Jedność będzie KS Unia Bieruń Stary. Następnie w środę 30 lipca przyszowiczanie zmierzą się z KS Slavia Ruda Śląska. Letni harmonogram sparingów zakończy sobotni pojedynek z KS Ruch Chorzów S.A. (Centralna Liga Juniorów, grupa: zachodnia). Trener Kowal do zakontraktowanych gier dołożył dwie jednostki treningowe. Zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym spotkają się w poniedziałek 28 lipca i czwartek 31 lipca. Gorąco zachęcam do śledzenia zapisów na łamach portalu. Wszelkie informacje w miarę możliwości będą na bieżąco publikowane.

Komentarze

PARTNERZY: