Udane zwieńczenie sezonu.

dodano: 17.06.2014, przez

W sobotę 14 czerwca LKS Jedność 32 Przyszowice rozegrał ostatni akt sezonu 2013/14 na szczeblu drugiej grupy śląskiej czwartej ligi. Podopieczni Bartosza Kowala gościli na własnym terenie przyjezdny z Raciborza zespół. KP Unia walczył o uniknięcie trzynastego miejsca. Nadmieniona lokata może zapewnić utrzymanie, ale równie dobrze może oznaczać konieczność rozegrania dodatkowego spotkania barażowego. Rozwój sytuacji jest uzależniony od sytuacji śląskich i opolskich klubów w wyższych ligach.

Gospodarze od gwizdka inicjującego rozpoczęcie zawodów przejęli inicjatywę. Przyjezdni skoncentrowali się na obronienie dostępu do własnej bramki. Miejscowi po upływie kilkunastu minut mogli wyjść na prowadzenie, ale sędzia Jacek Lis nie podyktował ewidentnego rzutu karnego za faul na Dominiku Śmiałkowskim. Decyzja arbitra podziałała motywująco na zawodników Jedności. W dwudziestej drugiej minucie Śmiałkowski wypatrzył Rafała Hajoka. Rozgrywający zabawił się z dwójką obrońców i mając przed sobą wyłącznie Szymona Kubowa posłał piłkę pod poprzeczkę. Kolejne ataki przyszowiczan były równie składne, ale zabrakło zimnej krwi w momencie finalizacji. W trzydziestej ósmej minucie Michał Hutka dograł futbolówkę do Jarosława Piewko i pobiegł za akcją. Skrzydłowy zwlekał z podaniem, więc piłkę przejęli przyjezdni. Artur Kurasz pomknął lewą stroną, wymienił podanie z Marcinem Pawliszem i znalazł się przed Tomaszem Szindlerem. Wypatrzył lukę pomiędzy bramkarzem, a bliższym słupkiem, więc oddał strzał wyrównujący stan rywalizacji. Odpowiedź miejscowego zespołu była natychmiastowa. Hajok z okolic osiemnastego metra zdecydował się na płaskie uderzenie wewnętrzną częścią stopy. Kubów próbował interweniować, ale futbolówka wpadła do siatki tuż obok słupka. Jacek Lis przedłużył pierwszą część o dwie minuty. Sto dwadzieścia doliczonych sekund minęło, więc arbiter użył gwizdka i zaprosił piłkarzy na zasłużony odpoczynek.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego ciosu ze strony gospodarzy. Piotr Szołtysek znalazł się na skraju pola karnego, wymienił krótkie podanie z Dominikiem Śmiałkowskim i wyszedł na czystą pozycję. Kubów starał się zażegnać niebezpieczeństwo, ale był bezradny wobec uderzenia skrajnego defensora. Zdobyty na początku drugiej odsłony gol odebrał przyjezdnym nadzieję na ugranie korzystnego wyniku. Gracze Jedności stworzyli kilka stuprocentowych okazji strzeleckich, ale zawiódł czynnik ludzki. Większość zawodników nie wykazała instynktu snajperskiego, a Jarosławowi Piewko dwóch bramek po uderzeniach głową nie zaliczył sędzia biegający wzdłuż linii bocznej sygnalizując pozycję spaloną. W szczególności druga nieuznana bramka wywołała mieszane uczucia. W siedemdziesiątej dziewiątej minucie nastąpiła zmiana. Boisko opuścił grający z numerem ósmym Jakub Haase, a na placu gry zameldował się debiutujący w drużynie seniorów na szczeblu czwartej ligi, wychowanek przyszowickiej Jedności Łukasz Beker. Prowadzący sobotnie zawody Jacek Lis po upływie trzeciej doliczonej minuty sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec meczu.

Sezon 2013/14 dobiegł końca. LKS Jedność 32 Przyszowice w klasyfikacji końcowej uplasował się na czwartym miejscu. Zawodnicy prowadzeni przez Bartosza Kowala, a wcześniej przez Krzysztofa Szumskiego poczynili postęp w stosunku do poprzedniego sezonu. Osiągnęli najwyższą lokatę w osiemdziesięciodwuletniej historii klubu. Pragnę w imieniu zarządu podziękować wszystkim piłkarzom oraz trenerom za godne reprezentowanie barw klubowych. Równocześnie życzę dalszych sukcesów sportowych w kolejnych edycjach rozgrywek ligowych.

Protokół pomeczowy: 

Sobota (14.05), godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – KP Unia Racibórz 3:1 (2:1).

Strzelcy bramek: 22′ Hajok, 38′ Hajok, 46′ Szołtysek (dla LKS Jedność) – 38′ Kurasz (dla KP Unia).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler T. – Szołtysek, Mandok Ł., Pastor, Hutka – Mnochy (84′ Kacprzyk), Kiełtyka, Hajok (86′ Stocki), Piewko – Śmiałkowski (70′ Poznański) – Haase (79′ Beker).

Skład KP Unia Racibórz: Kubów – Kurasz, Rachwalski (67′ Pytlik), Sromek, Selera (61′ Ploch) – Prusicki (67′ Fojcik), Dominik (61′ Podstawka), Zychma, Gawryluk – Kowalczyk – Pawlisz.

Żółte kartki: 50′ Szołtysek (LKS Jedność) – 34′ Kurasz, 45′ Gawryluk (KP Unia).

Autor zdjęcia: Jerzy Miszczyk.

Komentarze

PARTNERZY: