Garść statystyk z minionego sezonu.

dodano: 30.06.2014, przez

Sezon 2013/14 w drugiej grupie śląskiej IV ligi zakończył się 14 czerwca po dziesięciomiesięcznej rywalizacji na zielonych nawierzchniach. LKS Jedność 32 Przyszowice uplasował się na czwartym miejscu z dorobkiem pięćdziesięciu jeden punktów. Piętnaście zwycięstw, sześć remisów oraz dziewięć porażek przełożyło się na najlepszy wynik sportowy w osiemdziesięciodwuletniej historii klubu. Zawodnicy łącznie zdobyli sześćdziesiąt pięć goli (czterdzieści cztery w meczach na własnym obiekcie, dwadzieścia jeden na obcych boiskach). Pięćdziesiąt osiem bramek drużynie Jedności wbili przeciwnicy (dwadzieścia pięć w meczach na własnym obiekcie, trzydzieści trzy na obcych boiskach). Poniżej zaprezentuję kilka klasyfikacji podsumowujących zmagania w sezonie 2013/14.

Największa ilość występów (maksymalna wartość – 30 występów):

1. SZINDLER Tomasz – 30 występów.
1. SZOŁTYSEK Piotr – 30 występów.
1. MNOCHY Ariel – 30 występów.

Ciekawostka: Rafał Hajok mógł dołączyć do wyżej wymienionej trójki, ale czwarta żółta kartka przyczyniła się do opuszczenia jedynego meczu mistrzowskiego w sezonie 2013/14. Wspomnianego Hajoka zabrakło w wyjazdowym spotkaniu rozegranym 29 marca 2014 roku przeciwko GTS Bojszowy.

Największa ilość rozegranych minut (maksymalna wartość – 2700 minut):

1. SZINDLER Tomasz – 2700 minut (45 godzin).
2. SZOŁTYSEK Piotr – 2685 minut (44 godziny i 45 minut).
3. MNOCHY Ariel – 2626 minut (43 godziny i 46 minut).

Ciekawostka: Piotrowi Szołtyskowi zabrakło piętnastu minut, aby dorównać Tomaszowi Szindlerowi. Kapitan Jedności jeden jedyny raz opuścił boisko 6 października 2013 roku w meczu przeciwko LKS Forteca Świerklany. W siedemdziesiątej piątej minucie Szołtyska zastąpił Bartłomiej Kowalewski.

Najlepsi strzelcy:

1. MNOCHY Ariel – 18 bramek.
2. HAJOK Rafał – 13 bramek.
3. SOSNA Krystian – 8 bramek.

Ciekawostka: Wymieniona trójka łącznie zdobyła sześćdziesiąt procent wszystkich goli wbitych przez Jedność w sezonie 2013/14. Szesnastu graczy przynajmniej raz wpisało się na listę strzelców.

Największa ilość uzbieranych żółtych kartek:

1. HAJOK Rafał – 6.
1. LOKWENC Piotr – 6.
3. HUTKA Michał – 5.

Ciekawostka: Sędziowie napominali zawodników Jedności żółtymi kartkami czterdzieści siedem razy. Zgodnie z taryfikatorem w sezonie 2013/14 klub przelał na konto Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach siedemset osiemdziesiąt złotych z tytułu opłat regulaminowych za żółte kartki.

Zaprezentowanie kilku ogólnych i indywidualnych statystyk pozwoliło zobrazować miniony sezon w innym świetle. W piłce nożnej matematyka spełnia bardzo ważną rolę. Zestawy liczbowe obrazują szeroki zakres aspektów, ale fundamentalnym czynnikiem są zdobywane bramki. Gole zazwyczaj przeradzają się w punkty, a zgromadzona ilość oczek generuje sukces sportowy.

Komentarze

PARTNERZY: