Równia pochyła.

dodano: 05.05.2014, przez

We wtorek 22 kwietnia o godz. 17:00 rezerwiści na własnym terenie skonfrontowali swe siły z LKS Młodość Rudno. Dwa kwadranse pierwszej części meczu wyłoniły zwycięzcę spotkania. Wynik w ósmej minucie otworzył Piotr Petzelt. Jedenaście minut później Krystian Sosna podwyższył prowadzenie. Trzeciego gola po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym w dwudziestej szóstej minucie zdobył Dawid Wiercioch. Przyjezdni w drugiej części gry zaliczyli honorowe trafienie. Mirosław Nowak wpisał się na listę strzelców w sześćdziesiątej piątej minucie. Zwycięstwo czwartym golem przypieczętował Piotr Petzelt w siedemdziesiątej szóstej minucie. Dwieście czterdzieści sekund później dwie żółte kartki za niesportowe zachowanie zarobił grający trener przyjezdnych Dariusz Sawicki i przedwcześnie opuścił plac gry.

Wtorek (22.04), godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice II – LKS Młodość Rudno 4:1 (3:0).

Strzelcy bramek: 8′ Petzelt, 19′ Sosna, 26′ Wiercioch, 76′ Petzelt (dla LKS Jedność) – 65′ Nowak (dla LKS Młodość).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice II: Piela D. – Mandok Ł. (15′ Legęcki R.), Szindler D., Widera D., Kubica – Wiercioch (65′ Lomania), Haase, Walus (83′ Ploch), Petzelt – Waniek, Sosna (35′ Dudek).

Skład LKS Młodość Rudno: Zgoda – Gorki, Piper D., Rakoczy, Brzoza Michał – Böhm A., Prochota, Nowak (85′ Miesiączek M.), Miesiączek K. (46′ Pawłowski) – Boksa (46′ Pierończyk), Sawicki.

Żółte kartki: 54′ Haase, 64′ Szindler D., 86′ Kubica, 87′ Widera D. (LKS Jedność) – 80′ Sawicki, 80′ Sawicki (LKS Młodość).

Czerwona kartka: 80′ Sawicki (LKS Młodość).

W sobotę 26 kwietnia o godz. 16:30 drugi zespół Jedności zmierzył się w Zabrzu przy ulicy Wyciska 5a z miejscowym MKS Zaborze. Worek z bramkami w dziewiątej minucie rozwiązał Kamil Maj. Szesnaście minut później drugiego gola dla gospodarzy zdobył Piotr Orlic. W sześćdziesiątej pierwszej minucie Przemysław Pakuła sfaulował przed polem karnym wychodzącego na czystą pozycję Piotra Petzelta i Henryk Bąk przedwcześnie odesłał bramkarza gospodarzy do szatni. Dwieście czterdzieści sekund później grający w osłabieniu Młodzieżowy Klub Sportowy podwyższył rezultat ustalony przed przerwą. Dawid Łączak wpisał się na listę strzelców. W sto osiemdziesiątej sekundzie doliczonego czasu gry rozmiary porażki zmniejszył Krzysztof Wawrzyniak. Chwilę później upłynęła czwarta doliczona minuta i sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Sobota (26.04), godz. 16:30, MKS Zaborze Zabrze – LKS Jedność 32 Przyszowice II 3:1 (2:0).

Strzelcy bramek: 9′ Maj, 25′ Orlic, 65′ Łączak (dla MKS Zaborze) – 90′ Wawrzyniak (dla LKS Jedność).

Skład MKS Zaborze Zabrze: Pakuła – Giebel (46′ Grela), Jankowski R., Orlic, Jankowski D. (75′ Sojka) – Maj (75′ Petri), Stefanowski (46′ Roksela), Przybyłka, Papież M. – Korban, Łączak.

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice II: Piela D. – Legęcki R., Szindler D. (70′ Musioł), Widera D., Famula – Ploch, Mandok R., Dudek, Walus, Wawrzyniak – Petzelt.

Żółte kartki: 29′ Giebel (MKS Zaborze) – 90′ Petzelt (LKS Jedność).

Czerwona kartka: 61′ Pakuła (MKS Zaborze).

Cztery dni później, 30 kwietnia o godz. 17:30 rezerwiści zmierzyli się na własnym terenie z MKS Zabrze-Kończyce. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Worek z bramkami otworzył się po zmianie stron. Niespełna sto dwadzieścia sekund po wznowieniu gry Łukasz Kuropka otrzymał podanie zza plecy obrońców i strzałem w dalszy róg pokonał Damiana Pielę. W pięćdziesiątej dziewiątej minucie rzut wolny z okolic linii środkowej boiska wykonał Tomasz Bekier. Uderzona piłka poszybowała w kierunku bramki, minęła źle interweniującego Pielę i wpadła do siatki. Trzysta sześćdziesiąt sekund później Piotr Petzelt dopuścił się brutalnego przewinienia i Leszek Lewandowski wyciągnął z kieszonki czerwony kartonik. Trzy minuty później ponownie na listę strzelców wpisał się Bekier. W siedemdziesiątej szóstej minucie Bartłomiej Biel wykorzystał szereg błędów przeciwnika i zdobył gola numer cztery. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry akcja wprowadzonych chwilę wcześniej graczy zaowocowała trafieniem na otarcie łez. Adam Famula prostopadłym podaniem obsłużył Pawła Plocha. Napastnik gospodarzy uderzył z okolic szesnastego metra obok przyglądającego się futbolówce Patryka Szmuca. Sędzia z Kolegium Sędziowskiego Zabrze po upływie sto dwudziestej doliczonej sekundy zakończył mecz.

Środa (30.04), godz. 17:30, LKS Jedność 32 Przyszowice II – MKS Zabrze-Kończyce 1:4 (0:0).

Strzelcy bramek: 86′ Ploch (dla LKS Jedność) – 47′ Kuropka, 59′ Bekier, 68′ Bekier, 76′ Biel (dla MKS Zabrze-Kończyce).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice II: Piela D. – Legęcki R., Widera D., Pastor, Lomania (77′ Makselon) – Wawrzyniak (75′ Famula), Dudek, Haase (46′ Mandok R., 77′ Ploch), Walus, Petzelt – Musioł.

Skład MKS Zabrze-Kończyce: Szmuc – Skrzypek J., Klimasara, Andrecki (88′ Suwaj), Solak (65′ Nowak) – Skrzypek P., Bekier (85′ Tutka), Rajca, Kuczera (77′ Moroz) – Kuropka, Biel.

Żółte kartki: 23′ Andrecki, 38′ Solak, 41′ Kuczera, 43′ Rajca, 75′ Bekier (MKS Zabrze-Kończyce).

Czerwona kartka: 65′ Petzelt (LKS Jedność).

Tymczasem drużyna juniorów młodszych w sobotę 26 kwietnia o godz. 12:00 skonfrontowała swe siły z LKS Orzeł Stanica. Mecz rozegrano w ramach 12. kolejki o mistrzostwo zabrzańskiej ligi juniorów młodszych, rocznik 1997 i młodsi. Jedyny i zarazem zwycięski gol padł w dwudziestej drugiej minucie spotkania. Marcel Szendzielorz pokonał Mateusza Hajburę. Wygrana mogła być bardziej okazała, ale młodocianym futbolistom zabrakło wyrachowania pod bramką przeciwnika.

Sobota (26.04), godz. 12:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Orzeł Stanica 1:0 (1:0).

Strzelec bramki: 22′ Szendzielorz (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Moś – Błaszczyk, Czarnecki, Makselon, Legęcki B. – Szendzielorz, Mucha, Wyskiel, Beker, Trembaczowski – Taraszczyk.

Ponadto wystąpili: Piela D. – Jarosz, Juszyński, Piecha, Polak, Żychajło.

Skład LKS Orzeł Stanica: Hajbura – Duda, Szulim, Zagórowski, Bastrzyk – Bryłka, Łącki, Górecki, Kocur – Superniok, Matusik.

Ponadto wystąpił: Foit.