Porażka w okrojonym składzie.

dodano: 08.05.2014, przez

W sobotę 3 maja przyszowiccy rezerwiści pod wodzą nowego trenera udali się na wyjazdowy mecz mistrzowski do Żernicy. Miejscowy LKS Naprzód w rundzie rewanżowej spisuje się nadspodziewanie dobrze. Podopieczni Józefa Kasprzaka w siedmiu wiosennych grach mistrzowskich zdobyli trzynaście punktów przesuwając się z piętnastego po 16. kolejce na dwunaste miejsce. Tymczasem LKS Jedność zanotował lekki spadek formy, ponieważ po serii czterech zwycięstw drużynie przytrafiły się dwa potknięcia.

Gospodarze szybko wypracowali dwubramkową przewagę. Wynik rywalizacji w czternastej minucie otworzył Paweł Madej. Dwieście czterdzieści sekund później drugiego gola zdobył Zbigniew Sodel. Duet napastników w ekspresowym tempie znalazł sposób na pokonanie Damiana Pieli. Goście w pierwszej odsłonie nie zdołali przełamać bloku defensywnego rywala, więc Artur Grzesik po upływie sześćdziesiątej doliczonej sekundy zaprosił zawodników na przewidziany odpoczynek.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków zespołu przyjezdnego. Efektem nękania przeciwnika była bramka kontaktowa. W pięćdziesiątej dziewiątej minucie Paweł Ploch przyjął futbolówkę na udo, obrócił się i strzelił. Lecąca piłka odbiła się przed linią i wpadła do siatki tuż obok słupka. Przedniej urody gol kontaktowy w ostatecznym rozrachunku okazał się trafieniem honorowym. Goście nie zdołali odrobić strat z pierwszej części, więc po gwizdku oznajmiającym koniec meczu musieli uznać wyższość rywala.

Przyszowickie rezerwy po raz kolejny udowodniły, że nie uznają kompromisu. W dotychczasowych dwudziestu czterech grach mistrzowskich odniosły solidarnie dwanaście zwycięstw i dwanaście porażek. Maciej Kiełtyka nie zaliczy sobotniego debiutu do udanego rozdziału w szkoleniowej przygodzie. Oczywiście wyrażamy głęboką nadzieję, że niebawem nadejdą przyjemniejsze dla Macieja chwile w trenerskiej karierze.

Protokół pomeczowy:

Sobota (03.05), godz. 17:00, LKS Naprzód Żernica – LKS Jedność 32 Przyszowice II 2:1 (2:0).

Strzelcy bramek: 14′ Madej, 18′ Sodel (dla LKS Naprzód) – 59′ Ploch (dla LKS Jedność).

Skład LKS Naprzód Żernica: Sokołowski – Foit Sebastian junior, Suffner (46′ Kruszkiewicz), Łajszczak, Urbańczyk – Zieliński A., Kuta, Kluger, Zieliński P. – Madej, Sodel.

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice II: Piela D. – Legęcki R., Makselon, Lomania, Famula – Andryszczak, Widera A., Dudek, Ploch – Beker (46′ Marczak) – Taraszczyk (46′ Szendzielorz).

Żółta kartka: 90′ Urbańczyk (LKS Naprzód).

Drużyna juniorów młodszych w sobotnie popołudnie gościła na własnym terenie MOSiR Sparta Zabrze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Ostre strzelanie rozpoczęło się po zmianie stron, gdy na placu gry zameldowali się zmiennicy. W trzech pierwszych minutach drugiej odsłony padły trzy gole. Rezultat sobotniego meczu otworzył Bartłomiej Marczak. Minęło kilkanaście sekund i na listę strzelców wpisali się kolejno w krótkim odstępie czasu Paweł Taraszczyk i ponownie Bartłomiej Marczak. W pięćdziesiątej pierwszej minucie czwartą bramkę zdobył Dawid Mucha, a dzieła zniszczenia dwieście czterdzieści sekund później dokonał Taraszczyk.

Niespełna kwadrans w drugiej części mistrzowskiego pojedynku wystarczył, aby młodociani futboliści rozgromili kolegów z Zabrza. Począwszy od pierwszego wiosennego starcia widoczny jest progres w grze drużyny. Dobra postawa na boisku zazwyczaj przeradza się w korzystne rezultaty, więc życzmy zawodnikom utrzymania poziomu piłkarskiego z soboty.

Protokół pomeczowy:

Sobota (03.05), godz. 13:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – MOSiR Sparta Zabrze 5:0 (0:0).

Strzelcy bramek: 41′ Marczak, 42′ Taraszczyk, 43′ Marczak, 51′ Mucha, 55′ Taraszczyk (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Moś – Środa, Czarnecki,  Legęcki B., Wyskiel – Jarosz, Trembaczowski, Piela P., Polak, Mucha – Cytacki.

Ponadto wystąpili: Piela D. – Beker, Marczak, Szendzielorz, Taraszczyk, Masoń, Piecha.

Skład MOSiR Sparta Zabrze: Tłuczykont – Bieńkowski, Blachut, Szwarc, Wieczorek – Chamielec, Dyla, Fałowski, Mosakowski, Puschhaus – Mentek.

Ponadto wystąpił: Palica.

Komentarze

PARTNERZY: