Rozstrzygające trafienie Petzelta.

dodano: 10.04.2014, przez

W sobotę 5 kwietnia rezerwiści Jedności udali się do Kamieńca, aby skonfrontować swe siły z miejscowym KS Salveo Drama. Gospodarze w dwóch wiosennych kolejkach odnotowali komplet zwycięstw pokonując kolejno KS Carbo Gliwice oraz MOSiR Stal Zabrze. Wyniki osiągnięte przez rywala w drugiej części sezonu dały sygnał, iż podopiecznych Jakuba Musioła czekała trudna ligowa przeprawa.

Miejscowi w pierwszej połowie skupili się na skomasowanej obronie dostępu do własnej bramki. Mając w pamięci wynik z jesieni najwyraźniej postanowili nie pogrzebać swych szans w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Gościom kilkukrotnie udało się przedostać przez zasieki rywala, ale piłka po strzałach Jakuba Musioła oraz Krzysztofa Wawrzyniaka nie znalazła drogi do siatki. Sędzia z Kolegium Sędziowskiego Zabrze nie doliczył do regulaminowego czasu gry nawet sekundy punktualnie odgwizdując koniec pierwszej odsłony.

Drugą część rozpoczęła się od mocnego akcentu. W czterdziestej siódmej minucie Piotr Petzelt zdecydował się na strzał z dystansu. Precyzyjne uderzona piłka wylądowała pomiędzy słupkiem i poprzeczką. Interweniujący Arkadiusz Barbarczuk był bezradny i futbolówka zatrzepotała w siatce. Goście po objęciu prowadzenia przeważali, ale ostatni kwadrans należał do miejscowych próbujących odrobić straty. Zawodnicy instruowani przez Jakuba Zarzyckiego postawili wszystko na jedną kartę. Kilkukrotnie zakotłowało się pod bramką strzeżoną przez Patryka Dąbrowskiego, ale szczęście tego dnia było po stronie przyjezdnych. Strzelec gola Piotr Petzelt mógł powiększyć swój oraz drużyny dorobek bramkowy, ale zmarnował doskonałe okazje strzeleckie. Marcin Bąk po upływie trzeciej doliczonej minuty odgwizdał koniec zawodów.

Drugi zespół Jedności pokaz w Kamieńcu lwi pazur. Zaciętość, waleczność oraz nieustępliwość wystarczyły do zgarnięcia kompletu oczek. W najbliższą niedzielę 13 kwietnia rezerwiści staną do kolejnego mistrzowskiego boju. Mecz rozpocznie się o godz. 11:00, a do Przyszowic zawita KS Sokół Łany Wielkie. Wszystkich kibiców zachęcamy do przyjścia na stadion, aby z wysokości trybun wesprzeć drużynę prowadzoną przez Jakuba Musioła.

Protokół pomeczowy:

Sobota (05.04), godz. 16:00, KS Salveo Drama Kamieniec – LKS Jedność 32 Przyszowice II 0:1 (0:0).

Strzelec bramki: 47′ Petzelt (dla LKS Jedność).

Skład KS Salveo Drama Kamieniec: Barbarczuk – Bąk (83′ Łukasiak), Wydrzyński, Golec, Wierzbicki (77′ Jabłoński) – Respondek, Bednarz, Dudkiewicz, Musiał – Kasperczak, Łysień (45′ Frydrych).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice II: Dąbrowski – Legęcki, Szindler D., Widera D., Kubica (85′ Mandok R.) – Lomania (88′ Ploch), Dudek – Wawrzyniak (75′ Famula), Walus, Petzelt – Musioł.

Żółte kartki: 20′ Respondek (KS Salveo Drama) – 20′ Kubica (LKS Jedność).

Źródło zdjęcia: dramakamieniec.futbolowo.pl

W niedzielę 6 kwietnia o godz. 15:00 rozgrywki ligowe meczem derbowym z LKS Tempo Paniówki zainaugurował zespół juniorów młodszych.

Pierwsza odsłona należała do drużyny przyjezdnej. Podopieczni Marcina Sobczyka przewagę udokumentowali golem Mateusza Roja w trzydziestej pierwszej minucie. W drugiej odsłonie gospodarze nie potrafili wyjść z zimowego letargu, więc rywal zza miedzy skrzętnie wykorzystał niefrasobliwość młodocianych futbolistów z Przyszowic. Damian Długaj w pięćdziesiątej minucie podwyższył prowadzenie. Gospodarze obudzili się w ostatnim kwadransie spotkania. Sto dwadzieścia sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Kamil Makselon w zamieszaniu podbramkowym wepchnął piłkę do siatki. Rozpaczliwe ataki w końcówce na niewiele się zdały i komplet punktów po ostatnim gwizdku Marcina Andryszczaka zgarnął LKS Tempo.

Podwójna okazja do rehabilitacji nadarzy się w najbliższą niedzielę 13 kwietnia. LKS Jedność uda się do Ciochowic, aby zrewanżować się miejscowemu LKS Przyszłość za porażkę z rundy jesiennej oraz odkupić winy za derbową wpadkę. Początek zmagań zaplanowano na godz. 11:00.

Niedziela (06.04), godz. 15:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Tempo Paniówki 1:2 (0:1).

Strzelcy bramek: 78′ Makselon (dla LKS Jedność) – 31′ Roj, 50′ Długaj (dla LKS Tempo).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Piela D. – Błaszczyk, Makselon, Czarnecki, Legęcki – Szendzielorz, Mucha, Trembaczowski, Beker, Marczak – Piecha.

Ponadto wystąpili: Hilla – Jarosz, Masoń, Polak, Taraszczyk, Wyskiel, Żychajło.

Skład LKS Tempo Paniówki: Lawacz – Bartoszek, Nowak, Herisz, Długaj – Jóźwik D., Brosz, Mazurek, Szołtysek – Jóźwik B., Roj.

Ponadto wystąpił: Woźniak.