Zimowe ruchy transferowe – część III.

dodano: 20.03.2014, przez

Okienko transferowe dla klubów trzeciej i czwartej ligi oraz klas okręgowych kończy się z dniem 21 marca 2014 rok. Takowy zapis znalazł się w komunikacie z dnia 7 marca 2014 rok wydanym przez władze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Wydział Gier i Wydział Dyscypliny. Zarząd LKS Jedność 32 Przyszowice do ostatnich godzin trzymały ręce na pulsie. Negocjacje były trudne, żmudne i stosunkowo długie, ale zakończyły się powodzeniem. Kadra pierwszego zespołu urosła w siłę za sprawą ostatniego zimowego nabytku. Nowym zawodnikiem Jedności został Jarosław Piewko. Nominalny lewy defensor przybył do Przyszowic z GKS Piast Gliwice S.A. Pomiędzy zainteresowanymi stronami ustalono czasowy charakter przenosin do 30 czerwca 2014 roku.

Świeżo upieczony gracz Jedności w sezonie 2012/13 zaliczył dwadzieścia osiem spotkań na boiskach Młodej Ekstraklasy. Zdobył trzy bramki w pojedynkach z Zagłębiem Lubin S.A., Wisła Kraków S.A. oraz GKS Bełchatów S.S.A. Rundę jesienną sezonu 2013/14 spędził w rezerwach gliwickiego Piasta. W III lidze, grupa: opolsko-śląska (północ) rozegrał czternaście meczów. Strzelił jednego gola w starciu 16. kolejki z SKS Piast Strzelce Opolskie.

Równocześnie pragnę poinformować, że dwaj zawodnicy z drużyny juniorów młodszych znaleźli się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu. Damian Piela zasilił szeregi Jedności przed startem sezonu 2013/14. Były gracz UKS Quo Vadis Makoszowy w rundzie jesiennej stawał między słupkami zespołu juniorskiego. Natomiast w przerwie zimowej ekipę juniorską wzmocnił Patryk Dąbrowski. Ostatnie miesiące spędził w LKS 35 Gierałtowice. Obaj wymienieni bramkarze będą rywalizować o miejsce w kadrze meczowej drużyny czwartoligowej.

W pierwszej części zimowych ruchów transferowych informowałem, że Piotr Lokwenc nie wznowił treningów. Ostatni tydzień okna transferowego przyniósł zmianę w postaci transferu czasowego do RKS Fortuna Gliwice, lidera czwartej grupy katowickiej Ligi Okręgowej. Blisko trzydziestodziewięcioletni defensor będzie reprezentował barwy gliwickiego zespołu do 30 czerwca 2014 roku. Korzystając z okazji w imieniu zarządu LKS Jedność 32 Przyszowice pragnę podziękować Piotrowi Lokwencowi za godne reprezentowanie barw klubowych przez kilkanaście lat. Wspólnie z kolegami przyczynił się do kilku awansów począwszy od A-Klasy, a skończywszy na IV lidze.

Zimowe okienko transferowe w przypadku LKS Jedność można uznać za zamknięte, choć do oficjalnego zakończenia pozostało kilkanaście godzin. Pierwsza weryfikacja poczynionych ruchów nastąpi w sobotę 22 marca o godz. 15:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszam na spotkanie mistrzowskie inaugurujące wiosenną część sezonu 2013/14. Przeciwnikiem Przyszowiczan będzie LKS Drzewiarz Jasienica.

Komentarze

PARTNERZY: