Zimowe ruchy transferowe – część II.

dodano: 14.03.2014, przez

Pragnę zaprezentować Państwu kolejne doniesienia odnośnie pozyskanych graczy w zimowym oknie transferowym. Poprzedni artykuł w dużej mierze poświęcony był transferom z klubu. Obiecałem, że następne będą informować o ruchach kadrowych do klubu i słowa zamierzam dotrzymać, choć życie lubi pisać różne scenariusze. Także oficjalnie w imieniu zarządu potwierdzam zakontraktowanie czterech nowych zawodników. W przypadku dwóch, słowo nowy, być może zostało użyte na wyrost, ale posługuje się słownictwem zgodnym z treścią umów. Michał Stocki oraz Krzysztof Poznański zostają w Przyszowicach do 30 czerwca bieżącego roku. Zarząd sporządził aneksy do umów zawartych 28 sierpnia 2013 roku przedłużając wypożyczenia o kolejnych kilka miesięcy. Transfery czasowy wymienionych zawodników z GKS Piast Gliwice S.A. wydłużono do 30 czerwca 2014 roku.

Kolejnym nowym zawodnikiem w szeregach Jedności jest Seweryn Kacprzyk. Występujący na skrzydle piłkarz przybył do Przyszowic z GKS Piast Gliwice S.A. Ustalono czasowy charakter przenosin przypadający na okres od 7 marca do 30 czerwca 2014 roku. Dwudziestoletni gracz ostatnie dwa i pół roku spędził w Gliwicach. Wcześniej reprezentował barwy zabrzańskiego Górnika. Sezon 2012/13 okrasił dwudziestoma trzema występami w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Zdobył jednego gola w meczu 11. kolejki z WKS Śląsk Wrocław S.A. W rundzie jesiennej sezonu 2013/14 zasilał szeregi rezerw gliwickiego Piasta. Łącznie zaliczył dziewięć występów na trzecioligowym froncie. Najlepiej zaprezentował się podczas meczu inauguracyjnego, ponieważ jego gol zapewnił Gliwiczanom zwycięstwo w starciu z LZS Piotrówka.

Największe nadzieje i emocje wzbudza najnowszy nabytek Jedności. Bardzo długie, żmudne i pełne zwrotów akcji negocjacje przyniosły efekt w postaci transferu czasowego od 1 marca do 30 czerwca 2014 roku. Witamy na przyszowickim pokładzie Macieja Kiełtykę z KS Górnik Zabrze S.S.A. Blisko dwudziestotrzyletni zawodnik zdecydowaną część piłkarskiej kariery spędził w zabrzańskim klubie. Rozegrał w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy na przestrzeni trzydziestu miesięcy sześćdziesiąt cztery spotkania. Następnie zaliczył półroczny epizod w KS Polonia Łaziska Górne. Wystąpił na trzecioligowym froncie dziesięć razy. W rundzie jesiennej sezonu 2013/14 ponownie reprezentował barwy zabrzańskiego Górnika. Zaliczył dwanaście gier mistrzowskich w trzeciej lidze, grupa: opolsko-śląska południe.

Każdy z wymienionych powyżej nabytków powinien podnieść jakość drużyny, aczkolwiek wszelakie prognozy zweryfikuje boiskowa rzeczywistość. Wielu z czytelników po przeczytaniu artykułu zada sobie pytanie, czy klub w najbliższych dniach planuje prezentacje kolejnych nowych zawodników? W imieniu zarządu odpowiem dyplomatycznie. Okno transferowe w czwartej lidze będzie otwarte do 22 marca, więc bierzemy pod uwagę każdy scenariusz, chociaż gwałtownych przetasowań nie planujemy. Wszystkie ewentualne zmiany, zgodnie z wcześniejszą obietnicą, zostaną za pośrednictwem serwisu podane do wiadomości publicznej.

Komentarze

PARTNERZY: