Przykre zakończenie sezonu.

dodano: 06.06.2012, przez

Podopieczni Mateusza Labuska sezon 2011/12 zamknęli wyjazdowym pojedynkiem z KPN Sośnica Gliwice. Zawodnicy z Przyszowic udali się na ostatni mecz mistrzowski z zamiarem rehabilitacji za zeszłotygodniową porażkę. Dodatkowym bodźcem motywującym młodocianych futbolistów była chęć godnego pożegnania się z rozgrywkami ligowymi na okres letnich wakacji.

Trampkarską drużynę Jedności przeciwnik ograł stosunkowo łatwo, chociaż dwa zdobyte gole dały nadzieję na korzystniejszy kształt wyniku końcowego. Najpierw w dwunastej minucie bramkarza gospodarzy pokonał Michał Moś otwierając rezultat spotkania. Dwadzieścia minut później na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec młodocianego zespołu Łukasz Beker wyrównując stan rywalizacji po dwóch zadanych ciosach przez miejscowych. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie, więc na przewidziany odpoczynek zeszli z poczuciem spełnionego obowiązku.

Późniejsze boiskowe wydarzenia dowiodły, że zdobyte przez przyjezdnych bramki przypisano do kategorii powszechnie zwanej, jako trafienia na otarcie łez. KPN Sośnica wysokie zwycięstwo przypieczętował sześcioma bramkami zdobytymi w drugich trzydziestu pięciu minutach.

Zwycięstwo, dwa remisy oraz cztery porażki. Bilans w rundzie rewanżowej młodocianych futbolistów z Przyszowic na kolana nie rzuca, jednak na obecnym etapie piłkarskiego rozwoju odnotowywane wyniki nie są sprawą najistotniejszą. Osiągane rezultaty są ważnym kryterium w ocenie postępu gracza oraz drużyny, ale na pierwszy plan powinny wysunąć się bardziej znaczące aspekty, aby wychować piłkarzy kompletnych. Dlatego korzystając z okazji apeluję do wszystkich pochopnych krytyków o wyrozumiałość, zrozumienie tematu oraz przede wszystkim cierpliwość.

Protokół pomeczowy:

Sobota (02.06), godz. 10.00, KPN Sośnica GliwiceLKS Jedność 32 Przyszowice 9:2 (3:2).

Strzelcy bramek: 12’ Moś M., 32’ Beker (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szołtysek – Wysoczański, Cyroń, Legęcki, Witek – Moś M., Gawlik, Klecha, Błaszczyk, Domin – Beker.

Ponadto wystąpili: Moś W. – Brytańczyk, Oryga, Poneta K., Juszyński, Oskroba.

Komentarze

PARTNERZY: