Trampkarski festiwal strzelecki.

dodano: 16.05.2012, przez

Młodociani piłkarze Jedności występujący w lidze trampkarzy, rocznik 1998 i młodsi przystąpili do kolejnego meczu mistrzowskiego po dwóch z rzędu porażkach. Każdemu oddelegowanemu na murawę futboliście zależało, aby poprawić niekorzystny wizerunek z początku rundy rewanżowej.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdominowała swego rywala, czego odzwierciedleniem był rezultat odnotowany do przerwy. Gola otwierającego wynik rywalizacji zdobył Mateusz Mentek w dwudziestej drugiej minucie. Sto dwadzieścia sekund później gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia autorstwa Roberta Gawlika. Piłkarze po upływie regulaminowego czasu gry zeszli na przewidziany odpoczynek.

Druga część pojedynku była zdecydowanie bardziej urodzajna w zdobycze bramkowe, aniżeli wcześniejsza odsłona. Gole po zmianie stron zdobywał wyłącznie jeden zespół, a wszystkie padły na przestrzeni ostatnich dwudziestu trzech minut. Festiwal strzelecki pięknym uderzeniem z dystansu zapoczątkował Bartłomiej Boczar. W pięćdziesiątej drugiej i pięćdziesiątej siódmej minucie Łukasz Beker błysnął instynktem futbolowego kilera zaliczając dwa celne trafienia. Niespełna sto dwadzieścia sekund później ponownie Bartłomiej Boczar zdecydował się na strzał z dalszej odległości a piłka wpadła do siatki obok bezradnego Skowronka. W sześćdziesiątej drugiej minucie Michał Moś egzekwował rzut rożny. Dośrodkowana z narożnika boiska piłka spadła pod nogi Roberta Gawlika, który bez najmniejszych problemów sfinalizował dogranie kolegi. Bramki pieczętujące wysokie zwycięstwo na trzy oraz dwie minuty przed końcem zawodów zdobył niezawodny Łukasz Beker.

Spoglądający na ostateczny kształt wyniku końcowego trener Mateusz Labusek wreszcie mógł odetchnąć z ulgą. Wszystkie okoliczności splotły się w miłą dla oka całość, więc z umiarkowaną dawką optymizmu jego podopieczni mogą przystąpić do najbliższych gier ligowych.

Protokół pomeczowy:

Sobota (12.05), godz. 10.00, LKS Jedność 32 PrzyszowiceMOSiR Sparta Zabrze 8:1 (1:1).

Strzelcy bramek: 22’ Mentek (dla MOSiR Sparta) – 24’ Gawlik, 47’ Boczar, 52’ Beker, 57’ Beker, 59’ Boczar, 62’ Gawlik, 67’ Beker, 68’ Beker (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szołtysek A. – Błaszczyk, Cyroń, Legęcki, Witek – Moś M., Gawlik, Boczar, Beker, Klecha – Juszyński.

Ponadto wystąpili: Moś W. – Oryga, Małyszek, Oskroba, Brytańczyk, Poneta K.

Skład MOSiR Sparta Zabrze: Skowronek – Szwarc, Mentek, Lewandowski, Markiewicz – Cholewiński, Tłuczykont, Krawczyk, Spende – Nawrachaj, Puschhaus.

Ponadto wystąpili: Rachański – Koj, Krzepkowski, Laszczok, Koszczka, Rzeziński.