Przespana druga połowa.

dodano: 08.05.2012, przez

Pierwszym wyjazdowym przeciwnikiem w rundzie rewanżowej podopiecznych Mateusza Labuska był KS Carbo Gliwice. Jesienne spotkanie zakończyło się rezultatem nierozstrzygniętym. Sobotnie zawody rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią zlokalizowanym przy ulicy Mewy w Gliwicach-Sikornik.

Drużyna Jedności od początku pojedynku skupiła się na bronieniu dostępu do własnej bramki wyczekując na okazje do kontrataku. W czternastej minucie Łukasz Beker dopadł do piłki rzuconej za plecy obrońców i otworzył wynik rywalizacji. Sześćdziesiąt sekund później gospodarze wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Marcin Piotrowski. Rezultat remisowy utrzymał się przez cztery minuty. Ponownie Łukasz Beker wykorzystał błędy popełnione przez formację defensywną i umieścił piłkę w siatce. Piłkarze zeszli na przerwę przy minimalnym prowadzeniu ekipy przyjezdnej.

W drugiej połowie gole zdobywał wyłącznie jeden zespół. Najpierw sto dwadzieścia sekund po wznowieniu gry Marcin Piotrowski doprowadził do wyrównania. Następnie w sześćdziesiątej piątej i siedemdziesiątej minucie Kamil Piaściński oraz Marcin Piotrowski zdobyli bramki pieczętujące wygraną. Młodociani piłkarze z Przyszowic w drugiej odsłonie pozwolili rywalowi narzucić jego styl, dlatego musieli uznać wyższość Gliwiczan.

Przyczyn kolejnej wiosennej porażki jest kilka. Większość mankamentów uwidoczniła się w drugich trzydziestu pięciu minutach. Przebieg pierwszej połowy można zapisać po stronie pozytywów, ale mecz mistrzowski składa się z dwóch części, a punkty przyznaje się za całokształt. Wymienione przesłanie powinno towarzyszyć dojrzewającym futbolistom podczas następnego spotkania ligowego.

Protokół pomeczowy:

Sobota (05.05), godz. 11.00, KS Carbo GliwiceLKS Jedność 32 Przyszowice 4:2 (1:2).

Strzelcy bramek: 14′ Beker, 19′ Beker (dla LKS Jedność) – 15′ Piotrowski, 37′ Piotrowski, 65′ Piaściński, 70′ Piotrowski (dla KS Carbo).

Skład KS Carbo Gliwice: Dziura – Drutel, Tytuła, Glagla, Piotrowski – Bober, Piaściński, Sobczyk, Skut – Kowol, Kominek.

Ponadto wystąpili: Rygoł, Łastowicki.

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Moś W. – Nocoń, Legęcki, Cyroń, Witek – Moś M., Gawlik, Błaszczyk, Klecha, Oskroba – Beker.

Ponadto wystąpili: Domin, Juszyński, Małyszek, Poneta K.

Komentarze

PARTNERZY: