Derbowy podział punktów.

dodano: 25.05.2012, przez

Derbowy pojedynek z dobrze znanym LKS 35 Gierałtowice czekał młodocianych futbolistów po zeszłotygodniowym festiwalu strzeleckim. Trener Mateusz Labusek przed startem zawodów musiał wpoić swym podopiecznym myśl, że każdy mecz jest inny. Wysokie ligowe zwycięstwo może wywołać respekt w szeregach rywala, ale nie spowoduje oddania kolejnych trzech punktów bez walki.

Trampkarska drużyna Jedności w pierwszych trzydziestu pięciu minutach prezentowała dojrzalszy futbol. Lokalny rywal postawił trudne warunki, ale w newralgicznych momentach zazwyczaj podejmował błędne decyzje. Wynik rywalizacji w dwudziestej siódmej minucie otworzył Łukasz Beker. Najskuteczniejszy strzelec miejscowych otrzymał dokładne podanie z głębi pola i będąc na wysokości szesnastego metra oddał strzał. Uderzona piłka przeleciała nad rękami Dawida Capka, po czym wpadła do siatki. Piłkarze zeszli na przerwę przy minimalnym prowadzeniu gospodarzy.

Druga połowa do pewnego momentu przypominała pierwszą odsłonę. Zanim obraz gry uległ zmianie padł drugi gol dla młodocianych futbolistów z Przyszowic. Michał Moś po dokładnym dograniu kolegi stanął oko w oko z Dawidem Capkiem. Minął bramkarza, ale w finalizacji akcji przeszkodził mu partner z drużyny Michał Oskroba. Ostatecznie zdołał opanować sytuację i wyłożył piłkę do ustawionego na piętnastym metrze Łukasza Bekra, który płaskim strzałem podwyższył prowadzenie. Goście w odstępie ośmiu minut doprowadzili do wyrównania. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Patryk Palikowski skutecznie egzekwując rzuty karne. Pierwszą jedenastkę sprokurował nieudanym wślizgiem Marek Wysoczański, a drugą arbiter podyktował za zagranie futbolówki ręką przez Bartłomieja Legęckiego. Żadna ze stron w końcówce derbowej batalii nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swą stronę i mecz zakończył się podziałem punktów.

Proste i niewymuszone błędy podopiecznych Mateusza Labuska kosztowały zespół utratę dwóch oczek. Rezultat końcowy wywołuje niedosyt, ale równocześnie posłuży za doskonałą lekcję futbolu w drodze ku piłkarskiej dorosłości.

Protokół pomeczowy:

Sobota (19.05), godz. 10.00, LKS Jedność 32 PrzyszowiceLKS 35 Gierałtowice 2:2 (1:0).

Strzelcy bramek: 27′ Beker, 43′ Beker (dla LKS Jedność) – 45′ Palikowski, 52′ Palikowski (dla LKS 35 Gierałtowice).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szołtysek – Błaszczyk, Legęcki, Cyroń, Wysoczański – Moś M., Gawlik, Boczar, Domin – Beker, Juszyński.

Ponadto wystąpili: Moś W. – Rybka, Poneta K., Oskroba, Klecha.

Skład LKS 35 Gierałtowice: Capek – Michałek, Palikowski, Gardawski – Pietrasik – Rajca, Szpakowski, Szulc, Adamczyk – Grychtoł, Rudowicz.

Ponadto wystąpili: Szkatuła – Bakowski, Furmaniak, Kocybik, Nocoń, Czajka, Pilny.

Źródło zdjęciawww.trampkarzegieraltowice.futbolowo.pl

Komentarze

PARTNERZY: