Sezon 2017/18 dobiegł końca.

dodano: 12.06.2018, przez

Ostatni mecz w sezonie 2017/18 podopieczni Mateusza Labuska rozegrali dziewiątego dnia czerwca. Przeciwnikiem był LKS Raszczyce. Spotkanie zaplanowano w ramach 30. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina liga okręgowa. Gospodarze w rundzie rewanżowej zdobyli zaledwie trzy punkty, ale podczas rywalizacji na zielonej murawie nie ugrali żadnego. Jedyne zwycięstwo zawdzięczają drużynie z Wielowsi. Wynik odnotowany w protokole unieważniono i przyznano walkower ekipie z Raszczyc.

Miejscowi zapragnęli zgromadzonej publice podziękować za cierpliwość w postaci gola. Zobowiązanie zrealizowali w siódmej minucie. Wynik rywalizacji otworzył Tomasz Tiebler. Jedenaście minut później do wyrównania doprowadził Grzegorz Górka. W dwudziestej ósmej minucie Michał Fiedel wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Kolejne bramki padły po zmianie stron. Niespełna sto osiemdziesiąt sekund po wznowieniu gry trzeciego gola dołożył Górka. W osiemdziesiątej minucie wygraną LKS Jedność przypieczętował Robert Szaruga. Dwunaste zwycięstwo Przyszowiczan w rundzie wiosennej stało się faktem.

Czwarte miejsce w perspektywie całego sezonu jest bardzo dobrym wynikiem. Rywale będący na podium odnotowywali jeszcze bardziej wyśrubowane rezultaty. Bardzo trudny oraz wyczerpujący cykl rozgrywek przeszedł do historii. Gratulacje dla KS Slavia Ruda Śląska za wywalczenie tytułu mistrzowskiego. Pozostałym przeciwnikom życzymy powodzenia w kolejnej edycji rozgrywek.

30. kolejka, Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II.

• Sobota (09.06), godz. 17:00, LKS Raszczyce – LKS Jedność 32 Przyszowice 1:4 (1:2).
  • Strzelcy bramek: 7’ Tiebler (dla LKS Raszczyce) – 18’ Górka, 28’ Fiedel, 48’ Górka, 80’ Szaruga (dla LKS Jedność).
  • Skład LKS Raszczyce: Szendzielorz – Kowalczyk, Berger, Perlic, Woźniak – Zieliński, Sobeczko (46’ Dzierżawa), Bober, Kowalczyk (70’ Waduła), Tiebler (57’ Ronczka) – Wardęga.
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Walkowski, Szaruga, Wolniewicz, Zabawczuk (60’ Przybylski) – Mazurkiewicz (60’ Lewandowski D.), Fiedel (65’ Mandok), Wawrzyniak K. (65’ Jędrasik), Górka – Mucha – Lewandowski Ł. (46’ Kiełtyka).
  • Żółta kartka: 71’ Mandok (LKS Jedność).