Zabójcza końcówka Unitów.

dodano: 16.11.2017, przez

Dwunastego dnia listopada podopieczni trenera Mateusza Labuska udali się do Książenic, aby zmierzyć się z miejscowym LKS Unia. Spotkanie zaplanowano w ramach 14. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina liga okręgowa. Układ tabeli podniósł rangę pojedynku. Gospodarze uzbierali w jedenastu spotkaniach dwadzieścia dwa punkty. Przyjezdni identyczną ilość zgromadzili w dwunastu grach. Końcowy sukces praktycznie gwarantował pozycję w ścisłej czołówce na finiszu pierwszej części sezonu.

Goście od momentu wznowienia gry nadawali ton boiskowym wydarzeniom. Przewagę udokumentowali w siedemnastej minucie. Maciej Kiełtyka strzałem głową pokonał Przemysława Podpłońskiego. Przyjezdni po zdobyciu gola mogli podwyższyć prowadzenie. Dwie próby ostatecznie zakończył się fiaskiem. Miejscowi stworzyli jedną groźną sytuację po wyrzucie futbolówki zza linii bocznej. Niewykorzystana szansa mogła odbić się czkawką. Kiełtyka przegrał bezpośredni pojedynek z Podpłońskim marnując znakomitą okazję. Kilka minut później sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

Gospodarze otrząsnęli się po przeciętnej pierwszej połowie. Jacek Drapacz w pięćdziesiątej drugiej minucie wypracował sytuację strzelecką. Przemysław Kośmider skutecznie sfinalizował dogranie partnera. Przyjezdni w siedemdziesiątej pierwszej minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Tomasz Wawrzyniak strzałem głową pokonał Podpłońskiego. Miejscowi doprowadzają do wyrównania w osiemdziesiątej siódmej minucie. Kamil Kaczmarczyk zachował zimną krew w obrębie szesnastego metra. Kluczową dla losów rywalizacji akcję przeprowadzono po upływie regulaminowego czasu gry. Kośmider pokonał Tomasza Szindlera po dograniu Arkadiusza Suchińskiego. Kilkadziesiąt sekund później arbiter zakończył zacięty pojedynek.

LKS Jedność przegrał wygrany mecz. Podobne zdarzenia w piłce nożnej są na porządku dziennym, choć stwierdzenie jest bezsensowne. Ostatni gwizdek sędziego pieczętuje ostateczny kształt wyniku. Wszelkie wcześniejsze wywody można umiejscowić na poziomie spekulacji. Fakty są następujące. Zespół gości zakończył mecz z zerowym dorobkiem oraz pogrzebał szanse, aby na finiszu pierwszej części sezonu zameldować się w ścisłej czołówce.

14. kolejka, Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II.

• Niedziela (12.11), godz. 13:00, LKS Unia Książenice – LKS Jedność 32 Przyszowice 3:2 (0:1).
  • Strzelcy bramek: 52’ Kośmider, 87’ Kaczmarczyk, 90’ Kośmider (dla KS Unia) – 17’ Kiełtyka, 71’ Wawrzyniak T. (dla LKS Jedność).
  • Skład LKS Unia Książenice: Podpłoński – Kaczmarczyk, Malcher, Siedlok, Stopa (81’ Skowronek) – Adamkowski (73’ Smołka), Przybyszewski, Suchiński, Kołodziejczyk, Kośmider – Drapacz (55’ Kuczera).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Przybylski (70’ Widera), Szaruga, Wolniewicz, Wawrzyniak K. – Kiełtyka, Szołtysek, Brosz (80’ Mandok), Fiedel – Wawrzyniak T., Jóźwik (60’ Zabawczuk).
  • Żółte kartki: 54’ Adamkowski, 81’ Siedlok (KS Unia).