Sprowadzeni na ziemię.

dodano: 26.10.2016, przez

Dwudziestego drugiego dnia października podopieczni Mateusza Labuska udali się do Rydułtów na mecz z miejscowym KS Naprzód. Spotkanie zaplanowano w ramach 11. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej ligi okręgowej. Sobotni rywal LKS Jedność wygrał wszystkie pojedynki rangi mistrzowskiej na własnym terenie w bieżącym sezonie. Tylko lider z Gaszowic może poszczycić się podobnym osiągnięciem.

Gospodarze w ekspresowym tempie wyprowadzili dwa ciosy. W siódmej minucie Sebastian Pielczyk rozwiązał worek z bramkami. Dwieście czterdzieści sekund później Krzysztof Śleziak podwyższył prowadzenie miejscowej ekipy. W dwudziestej siódmej minucie Kamila Trzcińskiego pokonał Grzegorz Brzoska. Piłkarze zeszli na przerwę przy wyraźnej przewadze drużyny z Rydułtów.

Przebieg drugiej połowy uwarunkowały wydarzenia sprzed przerwy. W sześćdziesiątej czwartej minucie Śleziak zdobył czwartego gola. Jarosław Piewko w siedemdziesiątej ósmej minucie zaliczył trafienie na otarcie łez. Wygraną miejscowych na sto osiemdziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry przypieczętował Śleziak. Marcin Knopek wydłużył rywalizację o trzy minuty. Dodatkowy czas minął, więc sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec mistrzowskiego pojedynku.

KS Naprzód sprowadził zespół reprezentujący gminę Gierałtowice na ziemię. Liczba zwycięstw z rzędu zakończyła się na cyfrze cztery. LKS Jedność pomimo porażki zachował drugie miejsce. Rywale GKS Dąb nie kwapią się do zażartej walki o rankingowe przodownictwo. Gubią punkty w odróżnieniu do lidera. Zespół z Gaszowic powoli buduje bezpieczną przewagę nad konkurentami.

Sobota (22.10), godz. 15:00, KS Naprzód Rydułtowy – LKS Jedność 32 Przyszowice 5:1 (3:0).

Strzelcy bramek: 7′ Pielczyk, 11′ Śleziak, 27′ Brzoska, 64′ Śleziak, 87′ Śleziak (dla KS Naprzód) – 78′ Piewko (dla LKS Jedność).

Skład KS Naprzód Rydułtowy: Jurecki – Wita, Handschuh (78′ Wolski), Elias, Klima – Pielczyk (88′ Malgrab), Mazur (68′ Żyła), Margeciok, Bielica (90′ Kotala) – Brzoska, Śleziak.

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Trzciński – Zabawczuk, Widera (55′ Fiedel), Pastor (42′ Wawrzyniak K.), Wolniewicz – Mucha (80′ Bogumiło), Szołtysek, Przybylski (75′ Klimek), Piewko – Wawrzyniak T. – Hajok.

Żółte kartki: 42′ Pastor, 84′ Wawrzyniak T. (LKS Jedność).

Gmina Gierałtowice współfinansuje wyjazd zawodników na mecz rangi mistrzowskiej.