Inauguracyjna porażka rezerw.

dodano: 19.08.2014, przez

W sobotę 16 sierpnia bezpośrednie zaplecze LKS Jedność zainaugurowało sezon 2014/15 meczem mistrzowskim z LKS Młodość Rudno. Wyjazdowe spotkanie zainicjowało kolejną edycję zmagań rezerwistów na szczeblu zabrzańskiej klasy A. Podopieczni Macieja Kiełtyki w poprzednim roku kalendarzowym pokonali zespół z Rudna. Zwycięskiego gola zdobył Daniel Szindler.

Pojedynek rozkręcił się na dobre po upływie dwudziestej minuty. Błąd Adama Długaja skrzętnie wykorzystał Michał Brzoza i gospodarze objęli prowadzenie. Dwieście czterdzieści sekund później strzelec gola otwierającego wynik meczu musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Wyręczył bramkarza zatrzymując piłkę ręką przed linią bramkową. Jerzy Janek podyktował za powyższe przewinienie rzut karny. Futbolówkę na wapnie ustawił Oliwer Łuszcz i zamienił rzut karny na gola wyrównującego stan rywalizacji. Siedem minut później Marek Miesiączek ponownie wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Sędzia po upływie doliczonej minuty zaprosił piłkarzy na przewidziany odpoczynek.

Druga część sobotniego widowiska była zdecydowanie mniej obfita w emocjonujące zdarzenia. Grający w przewadze goście nie potrafili sforsować zasieków obronnych rywala. Jerzy Janek do regulaminowego czasu gry doliczył sto dwadzieścia sekund. Dodatkowa bonifikata czasowa nie przyniosła zmiany wyniku ustalonego w trzydziestej pierwszej minucie, więc arbiter sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec spotkania.

Gospodarze przez ponad siedemdziesiąt pięć minut grali w osłabieniu. Niewykorzystanie gry w przewadze pozostawia niedosyt. Zawodnicy mogli pokusić się o ugranie lepszego wyniku, ponieważ warunki były sprzyjające. Niestety, gracze z Rudna ambitnie bronili prowadzenia i wygrali. Należy oswoić się z porażką i zawalczyć w najbliższą środę o korzystniejszy rezultat.

Sobota (16.08), godz. 16:00, LKS Młodość Rudno – LKS Jedność 32 Przyszowice II 2:1 (2:1).

Strzelcy bramek: 21′ Brzoza M., 31′ Miesiączek M. (dla LKS Młodość) – 25′ Łuszcz (dla LKS Jedność).

Skład LKS Młodość Rudno: Zgoda – Rakoczy, Brzoza M., Sztorc, Piper D. – Pawłowski (80′ Miesiączek K.), Nowak, Sawicki, Jóźwiak – Prochota, Miesiączek M. (65′ Zwiernik).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice II: Długaj – Wawrzyniak, Lomania, Blaszke, Kubica (82′ Widera) – Pyza, Dudek, Kureczko, Łuszcz – Wiercioch – Petzelt.

Żółte kartki: 22′ Zgoda, 90′ Zwiernik (LKS Młodość) – 45′ Blaszke (LKS Jedność).

Czerwona kartka: 25′ Brzoza M. (LKS Młodość).