Niemiłosiernie skarceni rezerwiści.

dodano: 23.06.2014, przez

W niedzielę 15 czerwca rezerwy przyszowickiej Jedności zakończyły zmagania ligowe wyjazdowym meczem mistrzowskim. Przeciwnikiem podopiecznych Macieja Kiełtyki był LKS Zryw Radonia. Zespół prowadzony przez Antoniego Mola przed trzydziestą serią gier był w gronie drużyn mogących uzyskać bezpośrednią promocję do katowickiej ligi okręgowej. Wcześniej awans wywalczył MKS Zabrze-Kończyce. W rundzie jesiennej LKS Jedność pokonał na własnym terenie LKS Zryw po bramkach Bartosza Kowala oraz Łukasza Bekera.

Gospodarze ruszyli do ataków z nadzieją, że wygrana przerodzi się w awans sportowy. Pierwszy efekt nadszedł wraz z dziesiątą minutą. Wynik rywalizacji precyzyjnym strzałem otworzył Marcin Burda. Dobrze dysponowani miejscowi piłkarze w pierwszej części nie zdołali przełożyć przewagi na kolejne gole. Prowadzący zawody Marek Król po upływie sześćdziesiątej doliczonej sekundy zaprosił graczy na przewidziany odpoczynek.

Minęło niespełna sto osiemdziesiąt sekund drugiej połowy i prowadzenie podwyższył Mateusz Musiałek. Dziesięć minut później trzeciego gola zdobył Damian Różański. W siedemdziesiątej szóstej minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Damian Różański. Około sto osiemdziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Patryka Dąbrowskiego pokonał Musiałek. Dwie minuty później szóstą bramkę zdobył Krzysztof Różański. W ostatniej z trzech doliczonych minut doszło do przykrego incydentu z udziałem Marcina Rysia. Zawodnik podczas wymiany zdań opluł oponenta. Marek Król sięgnął do kieszonki i wyciągnął czerwony kartonik. Kilkanaście sekund później rozjemca z Kolegium Sędziowskiego Zabrze sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec zawodów.

Sezon 2013/14 w zabrzańskiej klasie A dobiegł końca. LKS Jedność 32 Przyszowice II zakończył rozgrywki na jedenastym miejscu z dorobkiem czterdziestu oczek. W imieniu zarządu pragnę podziękować zawodnikom oraz trenerom za godne reprezentowanie klubu podczas zawodów rangi mistrzowskiej. Poświęcaliście wolny czas, aby podołać trudom rywalizacji na siódmym szczeblu rozgrywkowym.

Protokół pomeczowy:

Niedziela (15.05), godz. 17:00, LKS Zryw Radonia – LKS Jedność 32 Przyszowice II 6:0 (1:0).

Strzelcy bramek: 10′ Burda, 48′ Musiałek, 58′ Różański D., 76′ Różnański D., 87′ Musiałek, 89′ Różański K. (dla LKS Zryw).

Skład LKS Zryw Radonia: Kałuża Ł. – Banaszak (46′ Sznura), Kokoszka D., Ryś, Kokoszka M. – Kapuściński (85′ Kałuża M.), Meżykowski (60′ Różański K.), Musiałek, Kokoszka J. – Różański D., Burda.

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice II: Piela D. (46′ Dąbrowski) – Legęcki R., Widera D., Lomania, Wawrzyniak – Ploch (46′ Beker), Walus (65′ Widera A.), Dudek, Nowicki R. – Petzelt – Musioł.

Czerwona kartka: 90′ Ryś (LKS Zryw).

Źródło zdjęcia: FanPage LKS Zryw Radonia.