Rezerwiści poskromili Sokoła.

dodano: 17.04.2014, przez

W niedzielę 13 kwietnia o godz. 11:00 rezerwiści Jedności starli swe siły na własnym obiekcie z KS Sokół Łany Wielkie. Zawodnicy instruowani przez Grzegorz Kowalskiego wiosną ugrali trzy z dziewięciu możliwych do zdobycia oczek. Jesienią w Łanach Wielkich triumfowali Przyszowiczanie, a wynik końcowy brzmiał dwa do czterech.

Przyjezdni bardzo dobrze weszli w mecz zdobywając dwie bramki po upływie niespełna kwadransa. Najpierw w siódmej minucie Patryka Dąbrowskiego strzałem z dystansu pokonał Sergiusz Pasecki. Następnie siedem minut później Robert Satora otrzymał podanie za plecy obrońców i mając przed sobą bramkarza posłał futbolówkę do siatki obok bezradnego Dąbrowskiego. W dwudziestej drugiej minucie Bartosz Słysz podyktował rzut karny dla gospodarzy. Adam Kubica podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i precyzyjnym strzałem pokonał Bartosza Rachubę. Niespełna sześćdziesiąt sekund później na tablicy wyników widniał rezultat remisowy. Jakub Musioł uderzył w dalszy róg, a futbolówka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. W trzydziestej siódmej minucie Mateusz Raczyński ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. Zawodnicy po upływie czterdziestej piątej minuty zeszli na przerwę przy wyniku korzystnym dla KS Sokół.

W drugiej części gry gospodarze odrobili straty z nawiązką. W pięćdziesiątej piątej minucie do wyrównania doprowadził Piotr Petzelt. Siedem minut później ponownie na listę strzelców wpisał się Petzelt. Czterysta dwadzieścia sekund przed końcem regulaminowego czasu gry piątego gola precyzyjnym strzałem głową zdobył Krzysztof Wawrzyniak. Dwie minuty później pada bramka numer sześć autorstwa Jakuba Musioła. Podrażnieni rywale rzucili się do rozpaczliwego odrabiania strat, ale sił starczyło im na jedno ukłucie. W dziewięćdziesiątej minucie gola na otarcie łez zdobył Sergiusz Piasecki. Bartosz Słysz po upływie sto osiemdziesiątej doliczonej sekundy zakończył mecz rozegrany w ramach 20. kolejki zabrzańskiej klasy A.

Skromna grupa kibiców zobaczyła amatorskie zawody piłkarskie okraszone dziesięcioma golami. Dublet strzelecki zaliczyła trójka graczy. Musioł oraz Petzelt po stronie gospodarzy oraz Piasecki po stronie gości. Wszystkim zawodnikom biegającym w niedzielne popołudnie po murawie należą się brawa za stworzenie ciekawego sportowego widowiska.

Niedziela (13.04), godz. 11:00, LKS Jedność 32 Przyszowice II – KS Sokół Łany Wielkie 6:4 (2:3).

Strzelcy bramek: 22′ Kubica, 23′ Musioł, 55′ Petzlet, 62′ Petzelt, 83′ Wawrzyniak, 85′ Musioł (dla LKS Jedność) – 7′ Piasecki, 14′ Satora, 36′ Raczyński, 90′ Piasecki (dla KS Sokół).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice II: Dąbrowski – Legęcki R. (46′ Lomania), Szindler D., Widera D., Kubica – Wiercioch, Dudek, Walus (85′ Mandok R.), Mandok Ł. (66′ Wawrzyniak), Petzelt – Musioł (88′ Ploch).

Skład KS Sokół Łany Wielkie: Rachuba – Rogon Denis, Mrożek, Kowalski, Plachetka – Raczyński, Franik, Piasecki, Rogon Damian – Sosna, Satora.

Żółte kartki: 50′ Petzelt (LKS Jedność) – 83′ Rachuba (KS Sokół).

Równolegle swój mecz mistrzowski rozgrywała w Ciochowicach drużyna juniorów młodszych. Początek meczu należał do graczy Jedności. W czwartej minucie wynik zawodów otworzył Patryk Czarnecki. Trzysta sześćdziesiąt sekund później prowadzenie podwyższył Paweł Taraszczyk. Minął kwadrans gry i do głosu doszli gospodarze. W odstępie czternastu minut Kamil Materla odwrócił losy rywalizacji zaliczając klasycznego hattricka. Zawodnicy zeszli na przerwę przy korzystnym dla LKS Przyszłość rezultacie.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego akcentu miejscowych. Pięć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą część Damiana Pielę pokonał Dawid Materla. W pięćdziesiątej piątej minucie gola numer pięć zdobył Łukasz Koschella. Sześćset sekund później Łukasz Beker zmniejszył różnicę zdobytych przez drużyny bramek do dwóch. Celne trafienie na niewiele się zdało, ponieważ w siedemdziesiątej czwartej i siedemdziesiątej ósmej minucie na listę strzelców wpisali się kolejno Kamil Materla i Denis Jonik.

Rundę wiosenną juniorzy młodsi rozpoczęli od dwóch porażek. Najbliższa okazja do rehabilitacji nadarzy się w sobotę 26 kwietnia. Rywalem przyszowickiej młodzieży będzie LKS Orzeł Stanica. Początek zmagań zaplanowano na godz. 12:00.

Niedziela (13.04), godz. 11:00, LKS Przyszłość Ciochowice – LKS Jedność 32 Przyszowice 7:3 (3:2).

Strzelcy bramek: 15′ Materla K., 19′ Materla K., 29′ Materla K., 45′ Materla D., 55′ Koschella, 74′ Materla K., 78′ Jonik D. (dla LKS Przyszłość) – 4′ Czarnecki, 10′ Taraszczyk, 65′ Beker (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Piela D. – Żychajło, Makselon, Czarnecki, Legęcki B. – Szendzielorz, Trembaczowski, Beker, Mucha, Marczak – Taraszczyk.

Ponadto wystąpili: Moś – Cytacki, Masoń, Piela P., Polak, Środa, Wyskiel.

Skład LKS Przyszłość Ciochowice: Pieszek – Gabor, Jonik K., Koc, Koschella – Materla D., Materla K., Skoczylas, Zwiorek – Kalita, Pieszek.

Ponadto wystąpili: Domański, Jonik D., Materla M.